II edycja kultowego ultramaratonu kolarskiego Bałtyk-Bieszczady Tour w wersji gravel. Zawodnicy pokonają trasę ze Świnoujścia do Ustrzyk Górnych, poruszając się głównie po lokalnych drogach asfaltowych oraz po odcinkach o nieutwardzonej nawierzchni. Względem debiutanckiej edycji trasa uległa nieznacznemu skróceniu do około 1200 kilometrów. Kolarze wciąż będą jednak pokonywali najatrakcyjniejsze segmenty minionej edycji. Na trasie zaplanowano trzy punkty kontrolne. Z kolei limit przejazdu wydłużono do 168 godzin. Zapewnia to spory komfort czasowy i pozwala myśleć o ukończeniu maratonu nie tylko wyczynowym kolarzom, ale również osobom o bardziej turystycznym zacięciu.

Bałtyk-Bieszczady Gravel Tour

Zapisy

Trasa II edycji  ultramaratonu kolarskiego Bałtyk-Bieszczady Gravel Tour poprowadzona została ze Świnoujścia do Ustrzyk Górnych. Względem debiutanckiej edycji trasa uległa nieznacznemu skróceniu do około 1200 kilometrów. Zmianie uległa również proporcja asfalt- gravel. Podczas nadchodzącej edycji przeważać będą lokalne drogi asfaltowe o znikomym ruchu samochodowym. 

 

Trasa

Sprawdź trasę

Regulamin

Bałtyk Bieszczady Gravel Tour

Cennik

OPŁATA 
STARTOWA

do 31.05 - 400 zł

do 15.06-  450 zł

do 15.07 - 500 zł

OPŁATA 
REJESTRACYJNA

150 zł

Kontakt

FAQ

Live

Puchar Polski

Dla Zawodnika

Regulamin 500 km

Najważniejsze informacje

Aktualności

© 2022 baltykbieszczadygraveltour.pl | Wszystkie prawa zastrzeżone

Zapisy

1. II edycja ultramaratonu kolarskiego Bałtyk-Bieszczady Gravel Tour zostanie rozegrana w dniach 3-10.08.2023.

2. Trasa ultramaratonu liczy 1200 km i poprowadzona jest po drogach asfaltowych, szutrowych, polnych oraz leśnych (ok. 70% drogi asfaltowe, 20% gravel).

3. Start odbędzie się zgodnie z podziałem na grupy startowe począwszy od godziny 08:00 w dniu 3.08.2023.

4. Meta wyścigu zlokalizowana jest w Zajeździe Caryńska w Ustrzykach Górnych.

5. Trasa ultramaratonu przebiega przez tereny Rzeczypospolitej Polskiej. Szczegółowa trasa ultramaratonu dostępna jest w zakładce trasa. Na trasie przewidziano 3 punkty kontrolne ze wsparciem żywnościowym i przepakami.

6. Maksymalny limit na przejazdu trasy wynosi 168 godzin. 

7. Zawodnik zobowiązany jest do wyboru jednego z trzech limitów czasu przejazdu w momencie dokonywania rejestracji (168 godzin, 144 godziny lub 120 godzin).

8. Wybór limitu czasu wpłynie na datę startu.

9. Zapisy na II edycję BBGT rozpoczną się 8.10.2022. Gwarancją miejsca na liście startowej jest wniesienie opłaty rejestracyjnej w ciągu maksymalnie 7 dni od wysłania zgłoszenia. Opłaty startowej należy dokonać zgodnie z cennikiem poniżej.

10. Zawodnik, należący do klubu 1008 (tj. taki który ukończył przynajmniej jedną edycję ultramaratonu kolarskiego Bałtyk-Bieszczady Tour), który dojedzie do 1008 km trasy w czasie poniżej 70 godzin automatycznie uzyskuje certyfikat ukończenia kolejnej edycji ultramaratonu Bałtyk-Bieszczady Tour 1008 km.

11.  Ukończenie BBGT stanowić będzie kwalifikację do Bałtyk-Bieszczady Tour 2024. 

 

Bałtyk Bieszczady Gravel Tour
Bałtyk Bieszczady Gravel Tour

Najważniejsze informacje

DLA ZAWODNIKA